Декоративна штукатурка » Статті про штукатурку » Розпис стін - сучасний елемент інтер'єру
 

“ Розпис стін - сучасний елемент інтер'єру ”

stars
Розпис стін - сучасний елемент інтер'єру

Все частіше в ми ловимо себе на думці, що всі спроби наздогнати сучасністю і актуальністю призводять нас до однієї простої думки - до думки про те, що актуальність, сучасність і унікальність полягають в нас самих. Правда, ми вже достатньо досвідчені і знаємо, що коли справа стосується дизайну власного інтер'єру, самим нам не обійтися. Ми звикли звертатися до професіоналів. Що ж радять нам вони?

Як зробити свій інтер'єр цікавим і неповторним?  Один з найсучасніших засобів досягнення неповторності - вживана сьогодні все частіше, декоративна штукатурка.


Так-так, розписувати стіни можна (і навіть потрібно!) Скоріше не зовні, а всередині. І хоча сама ідея це далеко не нова (всі ми бачили незграбні фігури мисливців і мамонтів на стінах древніх печер) її актуальності це абсолютно не заважає. Цей елемент, здається, вже переступив початкові межі свого застосування і поступово все більше і більше розширює свої можливості. Чи не обмежена тепер рамками класичного стилю, розпис сьогодні виглядає вже не в дусі італійських капел або палацових стель XVII в. - вона цілком органічно виглядає як в мінімалістичний інтер'єрах, так і в інтер'єрах в стилі хай-тек.

Якщо в сучасній «класиці» її роль була швидше роллю другого плану - нанесений найчастіше на стіни малюнок, підкреслював ту чи іншу дизайнерське рішення, використовувався радше як допоміжний елемент або, наприклад, фон, то тепер малюнок може стає на те «місце», на яке побажає сам замовник. Привнести з його допомогою неповторну родзинку або просто «розбавити» холодний і стриманий мінімалізм - вирішувати вам і вашому дизайнеру.

До речі, хто сказав що потрібно обмежуватися стінами? Подібно загралися дітям, дизайнери готові розписати практично все що завгодно - починаючи від стель і закінчуючи холодильниками і більш дрібними побутовими приладами. Так, розпис буде однаково доречно і цікаво виглядати не тільки в дитячій кімнаті, а й у вітальні або на кухні. Однак, разом з багатством і широтою вибору приходять не тільки нові можливості, але й нові труднощі. Адже колір і тема малюнка або візерунка повинна поєднуватися з іншим інтер'єром. Або можливо навіть контрастувати з ним.

І те й інше має бути виконано в розумом. Варто пам'ятати, що малюнок здатний значно змінити інтер'єр як у кращу так і в гірший бік, серйозно вплинути на загальне сприйняття простору кімнати. Розпис може бути різною - привносити тепло і затишок або вносити несподіваний простір і ясність в надмірно навантажене і тісне приміщення. Вона здатна як дзеркало в дрібницях відображати вас самих і ваше Я і навіть формувати його. Будь то невелика дверцята або цілий стелю - не настільки важливо. Так як же все зробити правильно?


Як не помилитися при виборі самого візерунка або зображення і місця для його нанесення? Де пролягає межа між доречністю та несмаком і як вчасно зупинитися не перетворивши свою квартиру в філія Лувру або Ермітажу? Відповідь очевидна і ми його вже в общем-то знаємо - звернутися до фахівців.

 

Види штукатурок